fbpx
DNR tyrimai2024-03-18T08:47:59+02:00

Sveikatos bei gyvensenos DNR tyrimai

Sužinokite, kaip Jūsų genetika lemia sveikatą ir išvaizdą.

Apie procedūrą

Genų tyrimų kainos

Genetinio polinkio į 34 ligas tyrimas
519€
Genetinis maisto netoleravimo tyrimas
269€
Mitybos planas (priedas prie maisto netoleravimo tyrimo)
40€

DNR tyrimai REVÙ klinikoje

Genas – tai pagrindinis paveldimumo vienetas. Kiekvienas žmogus turi apie 20 500 genų, kuriuose užkoduota visa informacija apie žmogaus kūną ir sveikatą. Tikimybę susirgti tam tikromis ligomis iš dalies ar visiškai taip pat lemia genetika.

Ką verta žinoti apie DNR tyrimus?

Kaip atliekami DNR tyrimai?2020-11-06T15:36:32+02:00

Genų tyrimai atliekami imant burnos gleivinės tepinėlį. Toks metodas yra visiškai neskausmingas, nereikalauja jokio pasiruošimo bei poprocedūrinės priežiūros.

Kodėl naudinga atlikti genų tyrimus?2020-11-06T15:22:10+02:00

Tokie tyrimai yra atliekami vieną kartą gyvenime, jų nereikia nuolat kartoti, nes tiek mitybos, tiek genetinio polinkio į ligas tyrimo ataskaitose pateikiama informacija apie įgimtas problemas, ne įgytas gyvenimo eigoje. Todėl, jei įvertinus polinkį į tam tikrą ligą ar jautrumą tam tikros maistinėms medžiagoms, galima užbėgti gilesnėms problemoms už akių, dažniau kartoti profilaktinius tyrimus bei koreguoti gyvenseną.
Tyrimų atsakymai pateikiami lietuvių kalba, jie išsamūs, tačiau suprantami kiekvienam, o, esant reikalui, gali būti aptariami ir su gydytoju.

Kokių ligų genetinis polinkis tiriamas, atliekant 34 ligų DNR tyrimą?2020-11-06T15:17:43+02:00

Senatvinės ligos: Alzheimerio liga, reumatiodinis atritas, osteoartritas;
Širdies ir kraujagyslių ligos: prieširdžių virpėjimas, aneurizma, venų tromboembolija, širdies vainikinių arterijų liga, periferinių arterijų liga;
Vėžiniai susirgimai: basalinių ląstelių karcinoma, šlapimo pūslės, krūties, kolorektalinis, skrandžio, plaučių, prostatos vėžys, melanoma;
Bendri sveikatos sutrikimai: folio rūgšties metabolizmo sutrikimas, tulžies pūslės akmenligė, migrena su aura, nutukimas, didesnio cukraus kiekio suvartojimas, 1 ir 2 tipo diabetas, vitaminų B6, B12 ir D metabolizmo sutrikimai;
Imuninės sistemos sutrikimai: vilkligė, celiakija, Greivso liga, Išsėtinė sklerozė, psoriazė, alopecija (plikimas)
Akių ligos: pirminė atvirojo kampo glaukoma, eksfoliacinė glaukoma;

Ar visos genetiškai užkoduotos ligos ir savybės pasireiškia?2020-11-06T14:47:09+02:00

Ar genuose užkoduota biologinė informacija įgis tam tikrą išraišką organizme, priklauso nuo įvairių faktorių (gali būti susiję ne vienas, o keli genai, taip pat epigenetiniai veiksniai, aplinkos faktoriai, gyvensenos įpročiai). Genetiniai tyrimai parodo genetinį polinkį į vieną ar kitą ligą ar savybę, tačiau ji gali ir nepasireikšti (arba atvirkščiai, pasireikšti neprognozuotai, pvz., įvykus geno mutacijai), veikiant kitiems veiksniams. Pavyzdžiui, į nutukimą genetiškai linkęs žmogus gali ir neturėti viršsvorio problemos dėl subalansuotos mitybos, fizinio aktyvumo, visumoje sveiko gyvenimo būdo.

Ar atlikęs šiuos tyrimus gausiu atsakymus į visus klausimus?2020-11-06T15:40:01+02:00

Genetikos mokslas nuolat tobulėja. 2003 metais baigtas „Žmogaus genomo projektas“ ir paskelbta, jog iššifruotas žmogaus genomas. Visgi, dalies genų funkcijos iki šiol nepavyko identifikuoti. Tyrimai tęsiasi ir vis nustatomas tam tikrų genų ryšys su vienomis ar kitomis organizmo savybėmis. Pavyzdžiui, neseniai nustatytas genas, lemiantis skonio receptorių pasiskirstymą (o skonio suvokimas atsiliepia mitybos įpročiams), taip pat atrasti genai, turintys ryšį su druskos ar tam tikrų riebalų poreikiu. Taigi atsiradus naujiems duomenims, gali paaiškėti ir naujos genų sąveikos, taigi gali kiek pasikeisti ir rekomendacijos.

Ar ligos, įpročiai ir organizmo savybės priklauso tik nuo genetikos?2020-11-06T14:37:14+02:00

Kai kurias ligas didžiąja dalimi lemia genetika (pavyzdžiui, tam tikros vėžio, mažakraujystės rūšys), kitos šiek tiek įtakojamos paveldimumo, nors labiau priklauso nuo gyvensenos (hipertenzija, širdies ligos, cukrinis diabetas). Tokius bruožus, kaip valgymo įpročiai, tam tikro maisto netoleravimas, organizmo atsakas į maisto medžiagas, metabolizmas, genetika įtakoja maždaug 30-čia procentų. Svarbūs ir kiti faktoriai, pavyzdžiui, žarnyno mikrobiota, fizinis aktyvumas, miego kokybė, patiriamas stresas. Todėl net jei yra didelė tikimybė genetiškai susirgti tam tikra liga, šią tikimybę dažnai galima koreguoti keičiant gyvensenos įpročius.

Turite klausimų?

Užpildykite formą ir mes atsakysime į Jūsų klausimus. Norite registruotis? Spauskite šią nuorodą.

Arba skambinkite telefonu:

+370 630 50000 Vilniuje

+370 630 50000 Kaune