KO VENGTI RENKANTIS PLAUKŲ ŠALINIMO LAZERĮ?

Kokį lazerį pasirinkti? Kur atlikti procedūras? O gal išvis rinktis IPL procedūras?

Plaukų šalinimas lazeriu – viena dažniausiai atliekamų estetinių procedūrų pasaulyje ir Lietuvoje. Ir visai nenuostabu – šis metodas nepažeidžia odos, tad išvengiami nuolatiniai bėrimai, plauko įauginėjimai, o ir pasiektas rezultatas yra ilgalaikis!

Visgi iš gausybės klinikų bei grožio salonų ir nemažo pačių prietaisų pasirinkimo gal būti sunku pačiam išsirinkti sau tinkamiausią variantą. Todėl ir atsakome į klausimą „ko vengti?“

Įprastai sutinkami lazeriai gali veikti keliomis skirtingomis ar kombinuotomis technologijomis – jie gali būti diodiniai, aleksandritiniai arba veikti Nd:YAG principu. Jų skirtumai bei panašumai plačiau aprašyti čia. Tačiau dažnai internete pastebime, kad ir fotoepiliacijos procedūra dažnai priskiriama lazerinėms paslaugoms. IPL (angl. Intense pulsed light) technologija paremta dideliu šviesos kiekiu ir dažnai naudojama gydyti aknei, gerinti odos kokybę ar šalinti nepageidaujamus plaukus, tačiau tai nėra lazeris. Fotoepiliacija veikia kitokiu principu – skleidžiamos įvairaus ilgio bangos, kurių dalis išsisklaido odos paviršiuje, sukeldamos ne tik šalutinių poveikių, bet ir ne visiškai išnaikindamos plauko folikulus. Tuo tarpu lazeriai skleidžia vienodo tam tikro ilgio bangas, nukreiptas tiesiogiai į plauko folikulus, taip juos sudegindamas visam laikui. Būtent todėl renkantis pastarąjį variantą reikalingas mažesnis kiekis procedūrų, jos yra saugesnės.

Kitas aspektas, į kurį reikėtų atkreipti dėmesį – paties prietaiso amžius. Technologijoms dideliu greičiu žengiant į priekį nereikėtų tikėtis, kad 5 metų senumo lazeris veiks taip pat gerai kaip visai naujas aparatas. Kuo toliau, tuo labiau akcentuojamas procedūrų saugumas, šalutinio poveikio rizika, o būtent tai su kiekvienu atnaujinimu ir stengiasi patobulinti prietaisų gamintojai. Čia taip pat nereikėtų pamiršti ir saugos dokumentų, sertifikatų – CE žymėjimo.

Atidžiau pasidomėti vertėtų ir vieta, kurioje atliekamos procedūros. Siekiant mažiausios komplikacijų rizikos, o jomis vis tik pasirodžius, norint gauti tinkamą bei greitą pagalbą, reikėtų rinktis licencijuotas medicinos įstaigas, klinikas, o ne neaiškius grožio salonus ar „meistrių“ teikiamas paslaugas. Taip pat nereikėtų pasimauti ir ant pernelyg didelių pažadų – jei skamba per gerai, kad būtų tiesa, gali būti, kad tiesos ir nėra. Tai ypač aktualu, kuomet kalba eina apie itin šviesius, žilus plaukus, rekomenduojamą procedūrų kursą ar kainas.

Taigi, apibendrinant galima teigti, kad svarbiausi aspektai besirenkant depiliaciją lazeriu turėtų būti šie:

  • Atkreipkite dėmesį, kokiu lazeriu, ir ar tikrai lazeriu, bus atliekama procedūra;
  • Pasidomėkite prietaiso pagaminimo data, jo saugumu;
  • Tokios procedūros turėtų būti atliekamos tik medicinos įstaigose;

Teisingai pasirinkus kliniką bei specialistą plaukų šalinimui, džiaugsitės švelnia bei lygia oda ir daugiau nebeteks rūpintis bėrimais, nuolat įaugančiais bei ataugančiais plaukais. REVÙ CLINIC procedūra atliekama su naujausios kartos lazeriu, kurio antgalis atšaldomas net iki -10°C, todėl ne tik džiaugsitės rezultatu, bet ir jį pasieksite be skausmo!