KOKS GERIAUSIAS APGAMŲ ŠALINIMO LAZERIS ŠIANDIEN?

Lazerių, klinikų ir specialistų, rodos, tiek daug, tad apsispręsti išties sunku. Šis lazerių palyginimas padės Jums rasti atsakymus!

Nors apgamų šalinimas lazeriu – itin reikalinga ir populiari procedūra, dažnai sunku apsispręsti, kokį metodą, specialistą bei kliniką pasirinkti. Juolab, kad apgamų šalinimo būdų yra įvairių. Trumpai apžvelgsime dažniausiai taikomus metodus bei jų skirtumus.

Erbium lazeris

Naujas ir modernesnis už pirmtakus Erbium lazeris – Er:YAG (2940nm) – jau plačiai naudojamas pasaulinėje praktikoje ne tik apgamų šalinimo lazeriu procedūrose. Ištobulintas kaip saugesnė ir subtilesnė technologija, kurios veikimo principas ir tikslas – sukelti kontroliuojamą audinių pažaidą, taip sunaikinant nepageidaujamus odos darinius, tačiau su minimalia aplinkinių audinių pažeidimo, pigmentacijos ar randų rizika.

Erbium lazerio technologija plačiai naudojama dermatologijoje – ir ne tik apgamų šalinimui, bet ir daugelio kitų odos darinių šalinimui, odos atjauninimui, karpų, nagų grybelio gydymui. Šis lazeris puikius rezultatus garantuoja ir ginekologijoje (makšties siaurinimas, atjauninimas), ir chirurgijoje, ypač kai reikia subtilumo ir preciziškumo (LOR, burnos chirurgija).

Pagrindinis šio lazerio privalumas yra tai, jog jis nesukelia tokios ryškios aplinkinių audinių termo pažaidos, taigi su Er:YAG atliekama procedūra yra žymiai komfortiškesnė, o gijimo laikotarpis trumpesnis, lyginant su kitais gydymo būdais. Be to, po procedūrų šiuo lazeriu komplikacijų, kaip randėjimas ar pigmentacijos pokyčiai, rizika žymiai mažesnė.

Su Erbium lazeriu galima saugiai kartoti daugiau praėjimų gydomoje vietoje (ko negalima dirbant su CO2 lazeriu), nesukeliant aplinkinės terminės pažaidos, todėl šalinant apgamus – tai privalumas, nes pagerėja procedūros efektyvumas bei tikslumas su mažiau šalutinių poveikių. Būtent todėl Er:YAG geriau tinka ir subtiliems dariniams aplink akis šalinti (apgamai, fibromos, ksantelazmos, papilomos ir pan): nesukeliant pavojaus galima procedūras atlikti gana arti akių, be to, šis lazeris yra yra saugesnis pasirinkimas ir odos atjauninimui. Erbium lazeris labai tinka ir karpų gydymui. Šios patologijos gydymas negali būti labai agresyvus dėl nemažos randėjimo tikimybės, todėl čia itin tinka efektyvus tačiau neagresyvus Erbium lazeris.

CO2 lazeris

Frakcinis CO2 lazeris – tai 10600 nm bangos ilgio lazeris, vis dar plačiai naudojamas dermatologijoje, chirurgijoje bei ginekologijoje. Jo pavadinimas toks todėl, kad spindulys sugeneruojamas jam keliaujant per anglies dvideginio vamzdelį. Lazerio paskirtis – taip pat sukurti kontroliuojamą odos ar kitų audinių pažeidimą, reikalingą apgamų šalinimui, įvairių kitų odos darinių (kaip papilomos, seborėjinės keratozės) šalinimui, odos nelygumų (pvz. randų) lyginimui, frakciniam odos atjauninimui ir pan.

CO2 lazeris – tai tarsi medicinos lazerių protėvis, vienas pirmųjų lazerių, pradėtų taikyti sveikatos ir grožio srityje. Jo privalumai – didelis galingumas ir spindulio penetracijos gylis.

Tačiau be šių privalumų, CO2 lazerio procedūros metu išsiskiria itin daug karščio, kuris veikia ne tik procedūros taikinį, bet ir aplinkinius audinius. Iš vienos pusės tai padeda sustabdyti kraujavimą, dirbant su dideliais, gausią kraujotaką turinčiais odos ar gleivinių dariniais, tačiau ir sukelia ryškų diskomfortą procedūros metu, gana ilgą gijimo laikotarpį bei didesnę randų, pigmentacijos riziką. Dėl didelės aplinkinių audinių termo pažaidos, CO2 netinka subtilioms procedūroms, pvz, kai norima pašalinti mažus darinius burnos gleivinėje, ausyje ar arti akių.

Taigi, šiuolaikiškas, preciziškas ir saugus pasirinkimas šiuolaikiniam žmogui – be abejonės Er:YAG lazeris. Pastaraisiais metais medicina itin sparčiu žingsniu žengia į priekį, atnešdama vis naujesnes ir visokeriopai tobulesnes technologijas. REVÙ CLINIC nuo šių naujienų neatsiliekame ir suteikiame galimybę saugiai išbandyti naujausias pasaulio tendencijas.

Susistemintus šių technologijų skirtumus pateikiame čia:

Slankiokite lentelę ⇆

Er:YAG lazerisCO2 lazeris
Apgamų šalinimasTinka idealiai. Galima kartoti keletą praėjimų ant apgamo, dėl to gaunamas geresnis rezultatas su mažiau šalutinių poveikių.Tinka ypač gerą kraujotaką turintiems. Dėl termo poveikio koaguliuojamos aplinkinės kraujagyslės
Kitų odos, gleivinių darinių šalinimasTinka daugeliui odos darinių, ypač subtiliems, kur reikia tikslumo, preciziškumo, su minimalia aplinkinių audinių pažaida. Tinka dideliems, gerą kraujotaką turintiems dariniams, nes koaguliuoja kraujagysles.
Apgamų bei darinių aplink akis šalinimasPuikiai tinka, nes sukelia minimalią aplinkinių audinių termo pažaidą, ne tokia didelė randėjimo rizika.Ne visais atvejais. Dėl aplinkinių audinių termo pažaidos gali būti per daug rizikos.
Randas po procedūrosMažesnė rando tikimybė bei mažesnio ploto randas dėl mažesnės aplinkinių audinių pažaidos.Didesnė tikimybė randui susiformuoti dėl didelio terminio poveikio aplinkiniams audiniams.

Straipsnyje naudoti šaltiniai:
Selected applications of Er:YAG and CO2 lasers for treatment of benign neoplasms and tumorous lesions in the mouth (https://www.ncbi.nlm.nih.gov/pmc/articles/PMC4692815/)
CO2 and erbium YAG laser in eyelid surgery. A comparison (https://www.researchgate.net/publication/12104662_CO2_and_erbium_YAG_laser_in_eyelid_surgery_A_comparison)
Comparison of erbium:YAG and carbon dioxide lasers in resurfacing of facial rhytides (https://pubmed.ncbi.nlm.nih.gov/10206045/)
Erbium-YAG laser therapy – analysis of more than 1,200 treatments (https://www.oatext.com/Erbium-YAG-laser-therapy-analysis-of-more-than-1-200-treatments.php)