KAIP GYDYTI PLAUKŲ SLINKIMĄ?

Slenkantys plaukai gali būti tik simptomas, rimtos ligos išraiška, todėl pirmiausia derėtų atmesti ligas ir kitas būkles galėjusias jį sukelti. Šiuo klausimu gali padėti mūsų gydytojai – endokrinologas, vidaus ligų gydytojas, dermatologas, dietologas. Atliekami kraujo tyrimai, esant reikalui, ištiriama skydliaukė, peržiūrimi vartojami vaistai. Nustatomos ir odos ligos, galinčios sukelti plaukų slinkimą.

Pirmiausia būtina pasikonsultuoti su gydytoju, išsiaiškinti galimas plaukų slinkimą sukėlusias priežastis ir jas šalinti. Svarbiausia gydyti pagrindinę ligą, o kitos priemonės gali paspartinti naujų plaukų augimą bei padėti sulėtinti slinkimo procesą.

  • Geriami vaistai ir maisto papildai (hormoniniai preparatai, vitaminų, mikroelementų kompleksai) – skiriami individualiai, konkrečiai priežasčiai šalinti.
  • Minoksidilis – Lietuvos vaistinėse parduodamas išoriniam vartojimui (tepti galvos odą) skirtas tirpalas. Jis skirtas androgeniniam plikimui gydyti. Minoksidilis veikia praplėsdamas galvos odos kraujagysles bei atverdamas kalio kanalus ląstelėse. Taip į plauko folikulą patenka daugiau maisto medžiagų, deguonies. Pirmieji rezultatai pastebimi po pusės metų naudojimo.
  • Gydymas lazeriu – plaukų augimui skatinti gali būti naudojami mažos energijos lazeriai. Jie, stimuliuodami plaukų folikulų kraujotaką, pagerina plaukų augimą. Kai kurie lazeriai gali būti naudojami ir namų sąlygomis.
  • PRP procedūra plaukų slinkimui gydyti. Tai – trombocitais turtingos kraujo plazmos injekcijos į galvos odą. Trombocitų augimo faktoriai skatina regeneraciją, stimuliuoja plauko folikulų augimą, atsinaujinimą. Procedūros metu pirmiausia gydytojas ar slaugytoja paims kraujo iš Jūsų venos. Mėgintuvėlis su krauju įdedamas į specialų aparatą (centrifugą), kad eritrocitai atsiskirtų nuo kraujo plazmos. Skaidri kraujo plazma su trombocitais, augimo faktoriais bei kitomis naudingomis medžiagomis suleidžiama į paruoštą (nuskausmintą ir dezinfekuotą) galvos odą.
  • Plaukų transplantacija. Šio procedūros metu plaukai chirurginiu būdu persodinami iš plaukuotesnių vietų į plikimo zonas, pavyzdžiui, iš pakaušio srities į viršugalvį.
  • Mezoterapija plaukams – tai procedūra, kurios metu vaistai, vitaminų mišiniai ir kiti preparatai suleidžiami tiesiai į galvos odą.

Nors šiais laikais gausu įvairių priemonių plaukų slinkimo gydymui, pirmas žingsnis turėtų būti konsultacija su gydytojais. Tik po išsamios apžiūros bei reikalingų tyrimų galima parinkti Jums tinkamiausią gydymo metodą!