KAIP PASIRINKTI ODOS ATJAUNINIMO LAZERIU PROCEDŪRĄ?

Lazerinės odos atjauninimo procedūros. Kaip išsirinkti, kai pasirinkimas toks platus?

Sparčiai vykstant medicinos mokslo pažangai, kasmet atsiranda daugybė inovacijų, padedančių atkurti odos jaunatviškumą, pagerinti jos struktūrą ir net užkirsti kelią kai kurių odos ligų progresavimui bei sulėtinti senėjimo procesus. Tačiau kaip išsirinkti sau tinkamiausią procedūrą, kai vos pradėjus domėtis, apsisuka galva nuo procedūrų gausybės? Šiame straipsnyje pabandėme susisteminti informaciją apie odos atjauninimą lazerius paprastai ir suprantamai. Tai padės ne tik praplėsti žinias, bet ir išsirinkti tinkamiausią procedūrą.

Odos atjauninimas lazeriu gali būti abliacinis ir neabliacinis.

I. Abliacinis lazeris
Abliacinis lazeris odoje sukelia gerai kontroliuojamus mikro pažeidimus ir skatina regeneracinius procesus. Abliacinis lazerio režimas veikia odos paviršiuje ir jį atnaujina: sumažėja smulkios raukšlelės, pigmentacijos nelygumai, randeliai, susitraukia odos poros, oda tampa lygesnė, skaistesnė.

Abliacinis lazerinis gydymas gali būti frakcinis ir pilno spindulio (Full Beam). Frakcinio odos atjauninimo metu paliekamos nepaveiktos odos “salelės”, todėl procedūra komfortiškesnė, trumpesnis gijimo periodas.

Tuo tarpu pilno spindulio režimas dažniausiai atliekamas su pilna narkoze, o jo poprocedūrinis laikotarpis ilgas, tačiau rezultatai ryškesni ir greičiau pasiekiami. Labai švelnus, lengvas pilno spindulio režimas naudojamas REVÙ CLINIC taikomose procedūrų protokoluose odos paviršiniam pilingui.

Nors abliacinis lazeris veikia odos paviršiuje, tačiau veikimo gylis gali skirtis priklausomai nuo naudojamos technologijos ir lazerio atiduodamos energijos bei pačios lazerio technologijos, pavyzdžiui, kiek impulsų lazeris gali pataikyti į tą patį mikrono dydžio stulpelį.

Dažniausiai sutinkami abliacinių lazerių pavyzdžiai – Er:YAG ir CO2. CO2 lazerio pagrindinė ypatybė – stiprus termo poveikis aplink pažaidos stulpelį. Tuo tarpu Er:YAG sukurtas pažaidos stulpelis – itin gerai kontroliuojamas, su minimaliu termo poveikiu, todėl procedūros tampa saugesnės, komfortiškesnės, su mažesne komplikacijų rizika ir greitesniu gijimu.

Didelis pažeidos stulpelio gylis – kitas anksčiau buvęs CO2 lazerio ypatumas. Tačiau šiuolaikiniai moderniausi Er:YAG lazeriai (Pavyzdžiui Fotona SP Dynamis) turi Turbo režimą, kai gali sukelti daugybę impulsų į mokrono dydžio stulpelį, todėl gali veikti tiek giliai, tiek paviršiuje, pagal kliento odą ir siekiamą rezultatą.

Abliacinės lazerinės procedūros REVÙ CLINIC:

  • Frakcinis odos atjauninimas.
  • Fotona 4D – tai kelių lazerio režimų protokolas, kai kombinuojamas neabliacinis režimas ir abliacinis frakcinis odos atjauninimas.
  • Twinligth – tai stipri abliacinio frakcinio ir neabliacinio režimų kombinuota procedūra, kai intensyviai veikiamos tik tam tikros odos probleminės vietos. Procedūros metu naudojamas Nd:YAG neabliacinis režimas ir Er:YAG frakcinis odos atjauninimas bei pilno spindulio pilingas. Ši kombinacija ne tik atjaunina, stangrina odą, bet ir tinka, kai yra polinkis į aknę, odos raudonis, išsiplėtę kapiliarai.
  • Randų, strijų šalinimas taip pat atliekamas kombinuotu arba abliaciniu režimu.
  • Frakcinis atjauninimas pikosekundiniu lazeriu galima tiek abliaciniu, tiek neabliaciniu režimu. Šios procedūros metu beveik nėra aplinkinių ląstelių termo pažaidos, todėl gijimo laikotarpis – vos kelios dienos.

II. Neabliacinis lazeris
Neabliacinis lazeris taip pat gali veikti pilnu spinduliu ar frakciniu režimu, tačiau jo veikimo zonoje odos ląstelės nesunaikinamos, o pakeliama temperatūra odoje ir gilesniuose audiniuose. Tai skatina odos ir jungiamojo audinio kolageno bei elastino skaidulų atsinaujinimą. Oda tampa stangresnė, elastingesnė, gaunamas liftingo efektas.
Keli neabliacinio lazerio pavyzdžiai: Nd:YAG – gali veikti giliai, nepažeidžiant odos paviršiaus, Er:YAG – Fotona abliacinis Erbium režimas turi unikalią savybę – gali veikti NEABLIACINIU režimu. Šis režimas itin išplėtė lazerio panaudojimo galimybes, juo galima saugiai dirbti delikačiose vietose – aplink akis, lūpų srityje, stimuliuojant galvos odą.

REVÙ CLINIC atliekamų neabliacinių procedūrų pavyzdžiai:

Geriausių rezultatų galima pasiekti derinant įvairius režimus, dirbant skirtinguose odos sluoksniuose, o bene didžiausias lazerio procedūrų privalumas – reguliariai kartojant lazerio procedūras, o ypač jų kombinacijas, galima nuolat “atsukti” laikrodį atgal ir gerokai pristabdyti senėjimo procesus.