Gyvybę išgelbėti galima visai paprastai

Kraujo tyrimas – tai saugus ir greitas būdas diagnozuoti ar įtarti daugybę sutrikimų ir ligų, galinčių daryti didelę įtaką ne tik savijautai, bet ir gyvybei.

Gydytojai skiria konkrečius tyrimus priklausomai nuo Jūsų amžiaus, lyties, jaučiamų simptomų, ligų ar rizikos veiksnių.

Nors nėra vienodų žmonių, kai kurie tyrimai yra universalūs – jie atspindi gyvybiškai svarbias organizmo funkcijas ir atliekami tiek įtariant įvairias ligas, tiek profilaktiškai. Šiuos tyrimus rekomenduojama kartoti kasmet, norint anksti nustatyti įvairius sutrikimus ir užkirsti jiems kelią.

  1. Bendras kraujas (BKT) – parodo kraujo ląstelių (eritrocitų, leukocitų bei trombocitų) skaičių, dydžius, hemoglobino koncentraciją, leukocitų rūšis, jų formulę, kraujo plazmos/ląstelių santykį ir kitus parametrus. Atlikus bendrą kraujo tyrimą, galima tiesiogiai ir netiesiogiai spręsti apie organizmo sveikatą ir daugelį patologijų.
  2. Biocheminis tyrimas:
    2.1. Gliukozės koncentracija kraujyje atliekama nevalgius, ryte. Šis tyrimas leidžia įtarti cukraligę.
    2.2. Kalis, Natris – labai svarbūs kraujo elektrolitai, reguliuojantys skysčių balansą, atspindintys inkstų, širdies bei kitų organų veiklą.
    2.3. Šlapalas, kreatininas. Šiuos medžiagų apykaitos produktus iš kraujo pašalina inkstai, todėl tai pagrindinis tyrimas, atspindintis inkstų funkciją.
    2.4. Bendras baltymas, albuminas – parodo baltymų koncentraciją kraujyje. Šis tyrimas netiesiogiai atspindi inkstų, kepenų, virškinamojo trakto patologiją, lėtinį uždegimą, net kardiologines problemas.
    2.5. AST, ALT, šarminė fosfatazė – tai kepenų fermentai. Jų aktyvumo padidėjimas parodo kepenų pažeidimą, o kai kuriais atvejais, leidžia įtarti net onkologines ligas.
    2.6. Pankreatinė amilazė – kasos fermentas, nurodantis kasos sutrikimus, uždegimus, kai kuriais atvejais, net piktybinius susirgimus.
  3. Skydliaukę stimuliuojantis hormonas (TSH) – skydliaukės hormonai reguliuoja organizmo medžiagų apykaitą, o smegenyse gaminamas skydliaukę stimuliuojantis hormonas kontroliuoja pačios skydliaukės veiklą. Todėl šis tyrimas yra pirmas žingsnis, preliminariai nurodantis, ar reikalingi tolesni skydliaukės tyrimai.
  4. Lipidograma – tai cholesterolio koncentracijos kraujyje ištyrimas. Paprastai nustatomi trys parametrai – mažo tankio lipoproteinai, trigliceridai („blogasis“ cholesterolis) bei didelio tankio lipoproteinai („gerasis“ cholesterolis). Šis tyrimas reikalingas aterosklerozės, o kartu ir daugybės jos sukeltų ligų (insultai, infarktai, širdies nepakankamumas, inkstų nepakankamumas ir pan.) rizikai įvertinti.

REVÙ CLINIC atliekami kraujo tyrimai Kaune ir Vilniuje – greitas ir patogus būdas profilaktiškai pasitikrinti sveikatą. Kraujo mėginį paimti įprastai galime jau kitą darbo dieną, o rezultatus gausite su gydytojo rekomendacijomis bei išvadomis, tad Jums nebereiks papildomai rūpintis niekuo!