KODĖL SVARBU REGULIARIAI TIKRINTIS KRAUJĄ?

Šiandienos visuomenei sveikas gyvenimo būdas kaip niekad svarbus, tačiau dažnai užmirštame ir paprasčiausius tyrimus. O be reikalo – kraujo tyrimas gali įspėti apie klastingas ligas, kurių simptomų net nejaučiame.

Visi žmogaus organai funkcionuodami į kraują išskiria tam tikras medžiagas, todėl kraujo tyrimas – vienas patikimiausių būdų sužinoti savo sveikatos būklę.

Įprastinių, šeimos gydytojų skiriamų tyrimų metu paprastai tiriami tam tikri kraujo rodikliai, nesuteikiantys išsamiausios informacijos apie bendrą organizmo būklę. Dažniausios mūsų šalyje pasitaikančios ligos – širdies, kraujagyslių ir onkologiniai susirgimai, nebūtinai pasireiškia blogos savijautos simptomais. Tą patį galima pasakyti ir apie daugelį kitų ligų. Tačiau tinkamu metu diagnozuotos ligos ne tik lengviau ir efektyviau gydomos, bet ir leidžia išvengti grėsmės gyvybei.

Kokius tyrimus ir kada patartina atlikti?
Vyresnio amžiaus žmonėms dažniau atlikti profilaktinius kraujo tyrimus – ypač svarbu, nes organizmas bėgant metams, ima funkcionuoti kitaip. Vyresniems nei 40 metų žmonėms didėja kraujagyslių pažeidimo rizika, gali pakilti cholesterolio kiekis kraujyje, didėja insulto ir miokardo infarkto rizika. Nuo 40 metų patartina atlikti ir gliukozės koncentracijos kraujyje tyrimą, o sulaukusiems 35 metų – pasitikrinti hormonų balansą, galintį įtakoti skydliaukės veiklą. Laiku atliktas tyrimas padeda efektyviai diagnozuoti vėžį, o bendri kraujo tyrimai – įvertinti kaulų čiulpų apykaitą, hemoglobino koncentraciją, geležies trūkumą, aptikti infekcijas. Žinoma, tokios kartais nelaukia tam tikro amžiaus, jos gali pasireikšti ir gerokai anksčiau, tad bet kuriam suaugusiam žmogui kraujo tyrimas turėtų būti įprasta procedūra bent kartą į metus.

Kraujo tyrimų paketai
Mes siūlome skirtingus profilaktinius paketus moterims, ir vyrams, atsižvelgiant į paciento pageidavimus ar jaučiamus simptomus:
Bazinis kraujo tyrimų paketas – jį sudaro 22 kraujo tyrimai, atspindintys kepenų, skydliaukės, inkstų, kasos veiklą, elektrolitų pusiausvyrą, cholesterolio bei gliukozės koncentraciją, atliekant moterims – ir kiaušidžių vėžio rodiklius, o vyrams – prostatos vėžio rodiklius.
Platesnis ištyrimas (moterims atliekami 33 tyrimai, vyrams – 32) greta anksčiau išvardintų rodiklių atspindi ir geležies atsargas kraujyje, mažakraujystės riziką bei apima onkologinių ligų žymenis (vyrams – 5 dažniausiai pasitaikančių onkologinių ligų, o moterims – 6).
Išsamaus kraujo tyrimo metu atliekami net 48 kraujo tyrimai, o esminis jo skirtumas nuo anksčiau išvardintųjų – tiriami lėtinių ligų (tokių, kaip hepatitas, ŽIV. H. pylori) rodikliai, alergijų rizika, vitaminų koncentracija, reumatinės ligos, vyrams tiriamas vyriškumo hormonas. Šis tyrimas apima dar daugiau onkologinių ligų žymenų.

Kadangi kiekvienas žmogus skirtingas, ir jo poreikiai gali būti skirtingi, todėl reikalui esant jau esami tyrimų paketai gali būti papildomi, susiaurinami arba suformuojamas naujas, visiškai individualus kraujo tyrimų rinkinys.

Nusprendusiems išsitirti kraują REVÙ CLINIC, gydytojai tyrimų rezultatus pateikia su išsamiais komentarais ir rekomendacijomis, kas papildomai klientui nieko nekainuoja. Klinikoje dirbantys patyrę specialistai tyrimus atlieka greitai ir be eilių, pakanka užsiregistruoti bent prieš vieną darbo dieną. Kraujo tyrimas – gal jau laikas pasitikrinti sveikatą?