Pastaruoju metu taisyklė valyti bei dezinfekuoti grožio priemones įgavo daugiau svarumo — dabar kosmetinės higiena reikalinga ne vien siekiant užkirsti kelią odos sudirginimui ar bėrimams, bet ir kovai prieš siautėjančius virusus.
Grožio specialistai bei kosmetologai nuolat kartoja, kad savo kosmetinėje būtina palaikyti švarą bei higieną. Įprastai šis teiginys reikšdavo, jog norint išvengti odos bėrimų ar kitokių nemalonių pojūčių ant veido reikėtų reguliariai valyti makiažo šepetėlius bei kitus aplikatorius. Tačiau pastaruoju metu ši taisyklė įgavo daugiau svarumo — dabar kosmetinės higiena reikalinga ir kovai prieš siautėjančius virusus. Tad dalinamės pagrindiniais patarimais, kaip grožio procedūras namuose paversti kiek įmanoma higieniškesnėmis.
Svarbiausias ir, greičiausiai, daugeliui pabodęs patarimas — plauti rankas. Tai efektyviausias būdas, siekiant sumažinti virusų sklaidą ant įvairių paviršių namuose, įskaitant ir kosmetikos pakuotes. Atliekant kasdienes grožio procedūras namuose sunku neliesti veido rankomis — daugeliui taip ir kremą lengviausia paskirstyti, kitiems ir dekoratyvinė kosmetika taip gražiau pasidengia. Todėl prieš pradėdami grožio ritualus kruopščiai nusiplaukite rankas vandeniu bei muilu, nepamiršdami tarpupirščių bei panagių.
Toliau seka reguliari kosmetikos priemonių dezinfekcija. Dažnai net nesusimąstome, kiek kartų per dieną naudojame lūpų balzamą, lūpdažį ar rankų kremą, todėl natūralu, kad šių priemonių pakuotes taip pat reikėtų reguliariai dezinfekuoti. Tam puikiai tinka dezinfekcinės servetėlės. Į šią rutiną taip pat nepamirškite įtraukti ir įvairių kosmetikos įrankių dezinfekavimo: pincetai, blakstienų rietikliai, žirklutės bei, žinoma, makiažo šepetėliai bei aplikatoriai. Internete gausu patarimų, kaip prižiūrėti makiažo šepetėlius, kaip juos plauti bei valyti — dabar pats laikas atsiversti tuos patarimus!
Kiek iš mūsų kremą iš indelio pasemia pirštais? Kaip ir žinome, kad taip nereikėtų daryti, tačiau patogesnio ir greitesnio būdo taip pat dar niekas neišrado. Nors į daugelio kremų, serumų ar kitų priemonių sudėtį įeina alkoholis bei konservantai, tai nėra garantas, kad produkte neapsigyvens mikroorganizmai (ypač jei produktai laikomi drėgname ir šiltame vonios kambaryje, o ne sausoje, vėsioje vietoje). Todėl kremus geriausia išimti vienkartinėmis mentelėmis. Tiek medinių, tiek plastikinių mentelių kremui galima nesunkiai įsigyti praktiškai visose fizinėse bei virtualiose kosmetikos parduotuvėse. Laikykite jas padėtas šalia dažniausiai naudojamų kremų ir pamažu šis papildomas „darbas“ virs visai nepastebimu įpročiu!
Pasaulyje yra išpopuliarėjęs posakis „sharing is caring“ (vert. dalintis reiškia rūpintis), tačiau ypač dabar nereikėtų dalintis kosmetikos ar higienos priemonėmis. Dauguma žmonių prieš naudodami dantų siūlą ar pastą liečia savo veidą, todėl įprastą siūlo ritinėlį geriau pakeisti į vienkartinių tarpdančių siūlių su laikikliais pakuotę, dantų pastą ant šepetėlio uždėti su vienkartiniais ausų krapštukais arba tiesiog šeimoje stengtis šias priemones naudoti individualiai.
Panašių patarimų internete galima rasti begales, tačiau dabar, labiau nei bet kada anksčiau, tokių patarimų reikėtų laikytis ir įtraukti juos į kasdienę savo grožio rutiną. Čia logika paprasta — tai, ką dažnai naudojame ir kas liečiasi prie veido, turėtų būti dezinfekuojama dažnai. Iš pradžių šiems pokyčiams teks prisiversti, kiekvieną veiksmą sąmoningai apgalvojant, tačiau ilgainiui jie taps praktiškai nepastebimais įpročiais, bent šiek tiek prisidedančiais prie mūsų sveikatos!
2020 m. balandžio 22 d.